Menü Kapat

İş Ayakkabısı, İş Botu Fiyatları ve Çeşitleri - KOCAELİ

İş Ayakkabısı, İş  Botu Fiyatları ve Çeşitleri Stoklarımızda Yerli ve Yabancı olmak üzere bulunmaktadır. Kaliteli, Sağlam İş ayakkabı ve botlarımızı deneyin. Kocaeli İş Ayakkabıları, İş Botları.

İş Ayakkabısı, İş Botu Fiyatları ve Çeşitleri - KOCAELİ

İş Ayakkabısı, İş Botu ve İş Ayakkabıları. KOCAELİ Kişisel Koruyucu Kıyafetler, Erash Pozitif İş Güvenliği Ekipmanları Ürünleri. Sağlam Kaliteli Koruma Ekipmanlarını sizler için tasarladık.

İş ayakkabısı, ağır parça ve sivri cisimlerin çok olduğu yerlerde çalışanları sivri cisim batmasın, parça düşmesi ve sıkışmalara karşı veya elektrik enerjisi ile teması anında toprak direncini artırarak kazaların etkisini azaltmaya yarayan iş yerlerinde çalışanların ayak güvenliğini sağlamak için kullandıkları koruyucu bir donanımdır.

İnşaat, maden, elektrik işleri, metal sanayi, depo, atölyeler vb. alanlarda kullanılması zorunlu olan donanımlardır. Kişinin çalışma şekline göre iş ayakkabısı, botu ya da iş çizmesi şeklinde kullanımları sağlanabilir.

İş ayakkabısı seçimi, değerlendirmesinde Kişisel Koruyucu Donanımların İş yerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik ve Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği mevzuat açısından iş ayakkabılarının nasıl üretileceğini, hangi özelliklere sahip olması gerektiğini ve nasıl seçileceğini tarif etmektedir.

İş ayakkabısı seçimi

İş Güvenliği Ayakkabısı seçimlerinde çalışanlarda, iş yerleri de büyük zorluklarla karşılaşmaktadır.

Çalışanın ayak yapısına uygun olmaması, yapılan işe uygunluğu, ne kadar sıklıkla değiştirilmesi, kalitesi, standartlara uygunluğunun değerlendirilmesi vb. konularda sıkıntılar yaşanmaktadır.

İlk olarak değerlendirilmesi gereken konu, yapılan işe uygun iş ayakkabısı seçimidir. Risk değerlendirme çalışmalarında bu konu işlenmeli ve genel olarak iş güvenliği ayakkabısı seçerken şu sorulara cevap vermek.

Burun darbe dayanımı, Taban koruması gerekli mi? Ortamda kayma riski bulunmakta mı? Açık alan kapalı alanda mı çalışma yapılacak? Ortamda kayma riski var mı? Elektrik akımı, zemin sıcaklığı, kimyasal riski var mı? Hava koşulları nedir?
en doğru ayakkabıyı seçmemiz de bize yardımcı olacaktır.

Bu değerlendirmeleri yaparken, İş ayakkabıları için mevcut olan iki standart içinde seçim yapılması gereklidir. Çelik veya kompozit burun korumalı iş ayakkabısı mı yoksa burun darbe dayanımı olmayan iş ayakkabısı seçimi yapılacağıdır.

Erash İş Güvenlik Ekipmanları Logo